Co je CRM?

Demo

Vyzkoušejte Sprinx CRM na 30 dní zdarma.
Zjistíte tak, zda naše řešení vyhovuje Vašim potřebám.

Podpora obchodu

Od zápisníku k obchodnímu systému


Uspět v globální konkurenci znamená nabídnout zákazníkům podstatnou konkurenční výhodu. Proto je třeba pamatovat na klíčovou roli zákazníka a systémů, které pomohou zjistit jeho přání a potřeby. Nástroje na podporu obchodu a poskytování lepšího servisu zákazníkům se nepřetržitě vyvíjejí desítky let. Jistě si vzpomenete na obchodní zástupce s kufříkem a tlustým záznamníkem, do kterého si zapisovali informace o zákaznících a jejich objednávkách. Primitivní, ale účinné, chtělo by se říci, ovšem s rostoucím okruhem zákazníků prakticky nepoužitelné. Obchodník musel všechny objednávky a změny údajů ručně přepisovat a prakticky všechny důležité informace se ztratily společně s jeho papírovým záznamníkem nebo jeho odchodem z firmy. Velké zlepšení nepřišlo ani s nástupem digitalizace, kdy se záznamy z cest za klienty a telefonicky získané objednávky ručně přepisovaly do počítače. Stále chyběla jakákoli zpětná vazba a vyhledání záznamů pro případnou zákaznickou podporu nebo jakoukoli další interakci se zákazníkem bylo extrémně náročné, až nemožné.

Sprinx CRM trial

Změna v komunikaci se zákazníky


Dostupnost elektronické komunikace v podobě e-mailu a později i různých internetových komunikátorů široké veřejnosti, způsobila zásadní převrat ve stylu komunikace se zákazníky. Najednou existovaly plně elektronické komunikační kanály, se záznamem průběhu komunikace a možností dalšího zpracování jejího obsahu. Proto bylo třeba začít stavět informační systémy, které mohli obchodníci využívat nejen k udržování informací o zákaznících, ale také ke vzájemné komunikaci a sdílení informací v rámci obchodního týmu.

CRM je předstupněm obchodních systémů


V podobě CRM (Customer Relationship Managment) systémů se obchodníkům dostal do rukou nástroj pro sledování jednotlivých obchodních případů včetně všech vazeb na objednávky nebo zpětnou vazbu získanou od zákazníků. Data je možné sdílet v rámci obchodního týmu i s marketingovým oddělením, ale stále se bavíme v podstatě o pasivním nástroji, který čeká na vstupy z obchodu, call centra nebo marketingu. Síla podpory obchodu ze strany se CRM systémů se úměrně zvyšuje s integracemi na další systémy a následným sdílením dat.

Máte otázky a chybí Vám odpovědi? Potřebujete CRM systém přizpůsobit přímo Vaším potřebám? Máme bohaté zkušenosti s robustními CRM řešeními na míru. Napište nám a rádi Vám vše zodpovíme.

O řešení na míru zjistíte více zde

Kontakt

O nás

Vývoji obchodních a CRM systémů se věnujeme již od roku 1996, kdy byla založena firma Sprinx Systems. Za posledních 21 let jsme se svými klienty nasbírali nespočet zkušeností, jak už z metodiky obchodování, vývoje manažerských nástrojů či reálných požadavků na contact management. Všechny takto nasbírané vědomosti jsme se snažili využít i v přípravě nového Sprinx CRM.